Milyen szankciók? Amerikai és uniós cégek több milliárd dollárt fizettek Oroszországnak
Sok vállalat a háború kitörése után is maradt Moszkvában, az ország legnagyobb külföldi adózói mind USA-érdekeltségek.
Az EU vészesen közel került ahhoz, hogy magába szippantsa egy pénzügyi válság, ahonnan már nem lesz visszaút.
„Autodidakta csillagászaink pusztán csak egymást pásztázva nem is gondolják, mennyire reális mostanság fekete lyukakról elmélkedni a gazdaságpolitikai diskurzusok részeként. Látómezejük szűkös: valójában ugyanis az Európai Unió vészesen közel került ahhoz, hogy magába szippantsa egy még az eddiginél is mélyebb pénzügyi válság, ahonnan már nem lesz visszaút.
Mindez nem az én vészmadárkodásom, hanem az Európai Tanács elnöke, Herman Van Rompuy gondolja úgy, hogy maga az unió sem menekül meg, ha „nem leszünk képesek kezelni az eurózónában dúló adósságválságot”. A görög krízist még úgy ahogy átvészelte a szervezet pénzügyi mechanizmusa, ám azóta az írek és a portugálok is jelezték: Brüszszel, még egy kis baj van!
Szökik tehát az oxigén nagyon, de a magyarok kabinjából egyre csak kicsinyes civódások zaja szűrődik ki. Brüsszel számára nem is igazán érhető, miről. Onnan azt látják, hogy a soron következő kapitány – Magyarország adja januártól az elnökséget az EU-ban – csapatában nagy a lökdösődés, hogy ki férjen oda az ablakhoz. Ahonnan aztán valóban festői kilátás nyílik – az egyre jobban örvénylő fekete lyukra.”